Spot reklamowy

Czym jest spot reklamowy?

To krótkie nagranie dźwiękowe bądź filmowe o charakterze promocyjnym emitowane w przerwach między programami telewizyjnymi czy radiowymi. Stanowi przekaz kierowany do odbiorców masowych, który ma na celu promocję marki, usługi bądź produktu. Jego zadaniem z budowanie pozytywnego wizerunku firmy bądź zachęcenie do skorzystania z usług lub zakup produktów. Spot reklamowy zazwyczaj trwa 30 sekund. W tym czasie należy zawrzeć wszystkie najważniejsze informacje, jakich oczekuje inwestor.

Co oferujemy?

Przy produkcji spotów reklamowych stosujemy różne techniki, mając na względzie wymagania i oczekiwania klientów oraz branżę i rodzaj działalności. Staramy się przede wszystkim, aby nasza propozycja była ciekawa dla potencjalnych odbiorców. Uciekamy więc od utartych rozwiązań i stale poszukujemy nowy możliwości, aby opowiedzieć o produkcie, usłudze, firmie w sposób niespotykany. Nie boimy się eksperymentów. Chętnie podejmujemy się wielkich wyzwań. Dysponujemy do tego celu odpowiednim sprzętem, doświadczeniem i niewyczerpanymi pokładami pomysłowości.

Od czego zależy koszt spotu reklamowego?

Koszty produkcji materiału uzależnione są zawsze od kilku czynników, do najważniejszych należą:

  • długość trwania – jest też w dużej mierze uzależniona od kanału transmisji. Przy emisji na bilboardach wystarczający będzie 8 sekundowy film, zaś przy materiałach emitowanych w telewizji lub Internecie stosuje się dłuższe formy na 45-60 sekund.
  • scenariusz – a konkretnie, czy konieczne jest opracowanie scenariusza od podstaw, czy praca przebiega już na gotowym materiale.
  • realizacja koncepcji scenariusza – na to pojęcie składa się bardzo wiele czynników, w tym m.in. udział aktorów, ilość dni zdjęciowych, wykonanie animacji (2D czy 3D), udźwiękowienie, pozyskanie zdjęć/ujęć z banków wideo, wykorzystane techniki i sposoby realizacji.
  • postprodukcja – wszystkie działania związane z obróbką materiału oraz przygotowaniem do emisji.

Kanały emisji

Spoty reklamowe przygotowujemy z myślą o konkretnym medium transmisyjnym. Do najpopularniejszych kanałów emisji należą:

  • telewizja,
  • radio,
  • Internet,
  • bilboardy (w centrach handlowych oraz miejscach publicznych),
  • telewizja pokładowa (w środkach komunikacji miejskiej).

Jesteśmy w stanie przygotować spoty reklamowe dla każdej branży. Obecnie jest to forma promocji w dalszym ciągu chętnie wykorzystywana z uwagi na popularność telewizji. W dużej mierze spoty pojawiać się zaczęły także w Internecie, a ich forma zdaje się ciągle ewoluować. Przy produkcji tego rodzaju filmów stosujemy różne techniki, mając na względzie wymagania i oczekiwania klientów oraz branżę i rodzaj działalności.

Staramy się przede wszystkim, aby nasza propozycja była ciekawa dla potencjalnych odbiorców. Uciekamy więc od utartych rozwiązań i stale poszukujemy nowy możliwości, aby opowiedzieć o produkcie, usłudze, firmie w sposób niespotykany. Nie boimy się eksperymentów. Chętnie podejmujemy się wielkich wyzwań. Dysponujemy do tego celu odpowiednim sprzętem, doświadczeniem i niewyczerpanymi pokładami pomysłowości.